Nevystavujte svá zařízení teplotním stresům

CHLAZENÍ ROZVÁDĚČŮ

Blíží se letní měsíce, které jsou z hlediska kontroly klimatu v rozváděčích tím nejnáročnějším obdobím.

Podívejte se s námi na názorný příklad: při okolní teplotě 35 °C stoupne v neklimatizovaném rozváděči o šířce 1200 mm, výšce 2000 mm a hloubce 600 mm s instalovaným ztrátovým výkonem pouze 1 kW, což představuje například jeden 20 kW frekvenční měnič, vnitřní teplota vzduchu na závratných 59 °C. Uvažte, že vysoké teploty v rozváděči mají zásadní vliv na zkrácení životnosti drahých instalovaných komponent.

Nečekejte se zajištěním správné teploty pro svá zařízení na okamžik, kdy dojde k výpadku výroby. Zajistěte již nyní stabilní teplotu v rozváděčích bez ohledu na okolní klima, a dopřejte sobě i svým výrobním prostředkům pohodové léto bez (teplotních) stresů.

Nezapomínejte však ani na chladicí zařízení, která již máte na svých rozváděčích instalovaná.

Samozřejmostí před letní sezónou by měla být důkladná servisní prohlídka chladicích jednotek spojená s vyčištěním teplosměnných ploch. Znečištěná teplosměnná plocha může snížit chladicí výkon zařízení až o 30 %, což se může projevit právě v době, kdy se okolní teploty pohybují kolem svého celoročního maxima. Následný výpadek výroby by zcela jistě mnohonásobně převýšil prostředky „ušetřené“ za neprovedenou údržbu.

Firma Rittal vám může nabídnout návrh a dodávku chladicích jednotek ještě před letní sezónou, stejně jako provedení důkladné servisní prohlídky stávajících zařízení. Kontaktujte nás.

 

Pokračování - Servis chlazení

Pokračování - Další užitečné informace a nabídka

Kontakt

Vždy po ruce, kdykoliv nás budete potřebovat.

Ke Zdibsku 182
250 66 Zdiby u Prahy

Tel.: 234 099 000
E-mail: chlazeni@rittal.cz